Turkish English
Salı, 21 Mart 2017 10:53

İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir

İpotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir
Gelir belgesiz misiniz. ? Bankalar dan bu neden ile kredi mi alamıyorsunuz.? O halde ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar ile tanışma vakti geldi demektir. Araba yada ev veya iş yerinizi rehin göstererek yani ipotek karşılığı kredi alabilmek için tüm bankaların başvuru adresleri, faiz hesaplama cetveli sizler için sitemizde yerini almaktadır.

 

İpotekli kredi ne demektir. ?
İpotekli olarak kredi işlemleri genellik ile ihtiyaç kredilerinden uygulanan bir işlemdir. Diğer konut yada araç alımlarında otomatikman alınan taşınan / taşınmaz mülke ipotek konulduğu için işlem yapmanıza gerek yoktur. İpotekli ihtiyaç kredisini başvurusunu genelde aşağıdaki nedenlerden dolayı tüketiciler yapmaktadır. Bunlar ise,

Tüketicinin kanıtlanan bilir herhangi bir belgesi olamaması durumunda.
Banka müşterisinin başvuru yaptığı ihtiyaç kredisinin hane gelirinin hesaplamalarından fazla olması durumunda.
Müşterinin KKB kredi notu değerinin orta yada düşük riskli guruplarda yer alması,
gibi durumlarda bankalar müşterilerinden ipotek talep etmektedir. Bankanın sizden ipotek talep etmesinin asıl nedeni vermiş olduğu paranın güvencesini sağlamaktadır. Her bankanın kendine göre bazı politikaları vardır. Bankanın belirlemiş olduğu bu politika ve şartlarına uygun geri ödemezseniz ipotek yani haciz konulan mülk satışa çıkarılmaktadır. Bunu çevreniz dende duymuş olmalısınızdır.

İpotekli kredi nelere verilmektedir.?
İpotekli olarak verilen krediler genellik ile ev yani konutların haciz konulması ile verilmektedir. Ama bunun yanı sıra çok sıklık ile duymasanız bile özellik ile hayvancılık kredilerinde de bu işlem uygulanmaktadır. Ama hayvancılık da işlem çiftçinin elinde bulunan küçükbaş yada büyükbaş hayvanlarına ipotek uygulanması ile verilmektedir. Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan hayvanların küpe numaraları alınarak ipotek konulur ve gelir belgesi olamayan çiftçimize talep ettiği ihtiyaç kredisi verilir.

Hangi bankalar neye ipotekli olarak kredi vermektedir.?
Ev veya araba ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir.
Ev veya araba ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir.?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bankalar çeşitli taşınır yada taşınmazlar üzerinden ihtiyaç kredisi sağlamak için ipotek karşılığında kredi vermektedir. Ama şunu bilmelisiniz ki her banka her şeye maalesef ipotek uygulamamaktadır. Şimdi sizlere hangi bankaların nelere ipotek karşılığında ihtiyaç kredisi verdiğini belirteceğiz.

Okunma 2562 defa

Bize ulaşmak için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.


* İnsanmısın?